יום ש', יא’ בחשון תשע”ט
דף הבית חדשות והודעות חטיבה צעירה גלריה חדר מורים יצירת קשר
בית ספר "המעיין"
בית ספר המעיין שואף לשפר את איכות החיים של התלמידים, ולקרבם עד כמה שניתן לעולם החיצון. אנשי הצוות החינוכי והרב מקצועי מתייחסים לכוחו ולרצונו של כל תלמיד.
תגובות: 0   צפיות: 907
יש למלא ולשלוח את הטופס
קרא עוד...
לכבוד 50 שנה לאיחודה של ירושלים, חגגנו בבית הספר את יום ירושלים בסימן אחדות ורב תרבותיות. השנה נושא "ירושלים" נכנס בתוכניות הלימוד כנושא שנתי, הכיתות למדו במהלך השנה על מקומות בירושלים, אוכלוסיות של אנשים בירושלים, מטעמים מיוחדים, אומנות ירושלמית ועוד. היום כל התלמידים טעמו טעימה ממגוון הנושאים הנלמדו על ירושלים.
קרא עוד...
בפעם הראשונה בתולדות בית ספר המעיין זכינו, הצוות והתלמידים לחוויה מרגשת ויוצאת דופן- השתתפות במרתון ירושלים ביום שישי האחרון.
קרא עוד...
יציאה של המחנכות ליום עיון ב'ארץ בראשית' בנושא PDS בשיתוף מכללת דוד ילין.
קרא עוד...
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה הינו מערך אירועים ופעילויות חינוכיות המתקיימים מדי שנה בכל רחבי הארץ.
קרא עוד...
במהלך חג החנוכה התקיימה בבית הספר קייטנת חנוכה מהנה ביותר! התלמידים נהנו ממגוון פעילויות כגון הכנת חנוכיות, הכנת סביבונים, הכנת לביבות, קריוקי שירי חנוכה, הצגה של חנה זלדה, פעילות מוזיקלית מרתקת מתאטרון "פסיק", אירוח של חברי קהילת עין כרם בליווי שירה ונגינה, הצגה מתאטרון יורוב בשיתוף הצוות, פעילויות ספורט שונות ועוד מגוון סדנאות. כמו שאפשר לראות בתמונות, התלמידים נהנו מאוד וכמובן גם הצוות, שהגיע כל יום עם רצון לעשות שמח, להפעיל תחנות ולהירתם לכל אחת מהפעילויות השונות. אנו רוצים להודות להלן רכזת הקייטנה על החשיבה היצירתית שגורמת לכולנו להנות :) תודה לכל הצוות ולכל האורחים שהגיעו ושימחו אותנו! נתראה בקייטנה הבאה..
קרא עוד...
בשבוע האחרון החל תכנית תל"ן בבית הספר. במסגרת תכנית זו, יוצאים פעם בשבוע קבוצת תלמידים לטיפול הידרותרפיה בבריכה בטדי, ופעם בשבוע יוצאת קבוצת תלמידים לרכיבה טיפולית בחוות סוסים "סבא ג'ק". כמו כן, מתקיימות במסגרת התכנית פעילויות נוספות בבית הספר, ביניהם קבוצת תאטרון בובות וקבוצת מוזיקה בכלים מיוחדים. התלמידים נהנים מאוד מהפעילויות ומפיקים מהם את המירב!
קרא עוד...
היכנסו לצפות בסרטון...
קרא עוד...
היום הגיעה מארי זאטה מבוסטון, מומחית ללקויות ראייה, לתצפית ולמידה משותפת עם מחנכות בית הספר וצוות תומכות הראיה. זהו חלק משיתוף פעולה שיש לבית הספר עם בית ספר "פרקינס" בבוסטון
קרא עוד...
בשבוע שעבר שודרה בחדשות ערוץ 10 הכתבה המיוחדת של מיה איידן על בית הספר שלנו, בית ספר המעיין, זוכה פרס חינוך ארצי לשנת תשע"ו. בכתבה ניתן לראות במספר דקות את העשייה המבורכת הנעשית בבית הספר, את החשיבה על יכולותיהם של כל אחד מהתלמידים, את השיתוף הפעולה, את הייחודיות של כל אנשי הצוות ואת האיכות חיים שמוענקת לתלמידים.אנו רוצים להוקיר ולהודות למנהלת היקרה שלנו, יעל אביטל, ׳המנהלת לחיים׳, על כל העשייה והרצון שלך לעשות טוב לכולם, על ההצלחות, החשיבה והדבקות במטרה להפוך את בית הספר לבית ספר לומד המכבד את תלמידינו. את הבאת את בית הספר למקום המדהים שבו הוא נמצא כעת ועל כך כולנו מעריכים ומוקירים.
קרא עוד...
אנו בעיצומה של קייטנת הקיץ המהנה של בית הספר, השנה בנושא מעורב ירושלמי. כל שבוע יש נושא אחר הקשור למעורב ירושלמי- לכל הדתות שנמצאות בירושלים- ערבים, מוסלמים, יהודים, נוצרים, רוסים, אתיופים, צרפתיים ועוד שבוע של דמויות ירושלמיות, אוכל ירושלמי, מוזיקה ירושלמית, אומנות ירושלמית ועוד. בינתיים התלמידים נהנים ממגוון פעילויות יצירתיות- מאסטר שף, הצגות, יצירות, משחקי מים ועוד. בבית הספר יש אוירה כייפית, מהנה, מיוחדת ומרגשת! קיץ נעים :)
קרא עוד...
אנו מלאי גאווה והתרגשות על המעמד שבו זכינו להיות בית הספר הנבחר מתוך מחוז ירושלים וסביבותיה לפרס חינוך הארצי לשנת תשע"ו.
קרא עוד...
היום השתתפנו ביריד צמי"ד בכיכר ספרא. הדוכן כלל תוצרים שהכינו התלמידים בעצמם במסגרת סדנאות התעסוקה מידי שבוע המתקיימות בבית הספר. בין התוצרים היו פסלי חיות גדולות שהכינו מעיסת נייר, סמל בית הספר מפסיפס, אגרטלים מפסיפס דיסקים, סימניות ומעטפות, עציצים מגבס על כדורי סל ועוד ועוד. מספר נציגים של תלמידים הגיעו להשתתף בחוויה המרגשת ועזרו למכור את התוצרים. אנשים רבים הגיעו לפרגן, לתמוך, לקנות וגם ללטף את החיות. בנוסף הגיע ראש העיר מר ניר ברקת ומוטי פרנסיס מרדיו ירושלים שראיין את מעין. היתה אוירה נהדרת, המון אנרגיות ושמחה. תודה גדולה למעין רכזת התעסוקה על הארגון, לצוות שהגיע לדוכן ומכר כל היום, לצוות ולתלמידים שעבדו לאורך כל השנה בסדנאות- כל הכבוד לכולם!
קרא עוד...
שבוע הספר בבית ספרינו הוא שבוע מיוחד במינו. כל כיתה עובדת במהלך השנה על ספר הקשור לנושא מרכזי הנלמד בכיתה. כל ספר מומחש בצורה יוצאת דופן, בדרך שמצליחה להעביר לתלמידינו המיוחדים את מה שיש בספר. מוזמנים לטעום מהמצגת את הסיפורים והפעילויות השונות שנערכו ביום שיא של מצעד הספרים. :)
קרא עוד...
הנכם מוזמנים ליום השיא של המיזם התיירותי ’‘אתר במבט מיוחד‘‘של בית ספר המעיין שיתקיים במסגרת שבוע החינוך בירושלים , ביום רביעי 18.05.2016בין השעות 9:15 - 10:30 במרכז המוזיקה עדן—תמירעין כרם , ירושלים.
ביום שישי , 25 במרץ 2016 תלמידי בית ספר המעיין ביקרו במרכז המוזיקה בחזרות לקונצרט "מצויינות דור העתיד" בהזמנת מנהל המרכז פרופ' אלכס תמיר.קונצרט זמרים מצטיינים, זוכי תחרות על שם עדה ברודסקי
קרא עוד...
תוכנית למידה משותפת סביב פרוייקט החל בשנת הלימודים תשע"ד ב 24 בתי ספר לחינוך מיוחד במחוזות מנחי וירושלים , בנהולה של ד"ר ורד דרש ז"ל ובהשתתפות המפקחות לתקשוב המחוזיות הרשויות ומדריכים לתקשוב בחינוך המיוחד .
קרא עוד...
במידה ויש מס' תקלות במס' מכשירים אנה חיזרו על מילוי הטופס מס' פעמים
קרא עוד...
מאות סיפורים ואגדות לשיפור הקריאה והבנת הנקרא
קרא עוד...
סיפור אישי של נור
קרא עוד...
סיפור קצר בנושא פתרון בעיות
קרא עוד...
סיפור פשוט מבוסס על תמונות ברצף
קרא עוד...
סיפור קצר המלווה באיורים.
קרא עוד...
משחק מוזיקאלי נהדר לחג חנוכה! בואו ושחקו במשחק חגיגי לחנוכה עם תמונות ושירים
קרא עוד...
משחק מהנה וכייפי המאפשר לבחור ולשמוע קטעים משירים ישראליים
קרא עוד...
משחקים ברשת - מיומנויות בסיסיות   |  משחקים ברשת - פעולה תגובה   |  משחקים ברשת - חשבון
משחקים ברשת - קולות , צלילים ומוסיקה   |  משחקים ברשת - תזמון
4 שעות של מנגינות צלילים ומוזיקה מרגיעה במיוחד לילדים הקטנים .צלילים שיעזרו לכם לגרום לתלמיד להירגע בצורה הטובה ביותר .
קרא עוד...
רצף שירים ברוסית
קרא עוד...
מוסיקה להורדה של MP3 – חוקי ובחינם
קרא עוד...
הכלים הדיגיטליים מאפשרים לסייע בבניית תהליכי לימוד ובפיתוח אינטראקציה מפרה בין המורים לתלמידים ובקידום מיומנויות המאה ה-21. אל הכלים השונים מצורפים מדריכים מפורטים וסרטוני הסברה המייעלים את השימוש בהם.
קרא עוד...